Sid & Tix

Akce

V sobotu 22.10. jsem se s Tixy trochu neplánovaně zúčastnily našich 1. frisbee závodů. Původně jsem měla jet jen jako doprovod Tixy chovatelů Ivety a Luboše Dupalových. Jenže Iveta mě na místě konání (ve Dvoře Králové n.L.) donutila, abych se zkusila přihlásit :). Tak jsem šla k přejímce s tím, že uzávěrka byla stejně už 19.10. a že už to nepůjde..ale šlo :). V sobotu se závodilo ve 2 distančních disciplínách, já se přihlásila do Dog Dartbee (házení na přesnost - pes musí chytit disk ve vyznačeném terči), měla jsem se však asi přihlásit spíše na Super Mini Distance (hody na dálku). No, nebudu to prodlužovat, ze 6ti hodů jsem se do terče trefila pouze 1, bohužel jsem až na výsledkové listině zjistila, že ani tento hod se mi nepočítal, protože jsem prý měla přešlap.. Ale Tixy byla moc šikovná, zachraňovala, co šlo a čím mi udělala největší radost, bylo, že mi disk krásně a rychle nosila zpátky, žádná kolečka kolem mě :). Luboš si vedl s Ally podobně jako my, ale Ivetě s Artabanem to šlo pěkně :). Takže já musím hoodně trénovat a snad uvidíme na jaře nějaké zlepšení :)).

foto: http://dupalova.rajce.idnes.cz/Bye-bye_Summer_DiscDog_Fun_Weekend_-_22.10.2011/

Tentokrát jsme se sešli ve složení: Ally Dajavera, Aaron, Blue Charlie a Be Tixy od Dupíků :)

 

Sobota strávená ve společnosti naší chovatelky Ivety Dupalové + Ally Dajavery (matka A+Bod Dupíků), Markéty Řihánkové + Aarona od Dupíků , Zdenky Navrátilové + Bailey od Dupíků a Caitly Black Dajavera a já + Be Tixy od Dupíků :). http://dupalova.rajce.idnes.cz/Moc_pekny_vikend_8.-10._cervence_2011/#

3.-5.6.2011 jsme se zúčastnily s Tixy obedience tábora vedený ruskou reprezentantkou Varvarou Bolshakovou. Tábor byl 5ti denní, my se však účastnily jen 3 dny. Kdy jsme stihly probrat aport, aport přes překážku, vysílačky, polohy, čtverec a poslední den určitou sekvenci jako na závodech - dle pokročilosti :). Varvara byla velmi profesionální, s každým pejskem si věděla rady a byla moc milá..Moc se mi líbilo, že program byl opravdu "nadupaný" - žádné dlouhé prostoje - buď byl člověk na place, nebo se díval na ostatní - vše bylo komentováno i pro diváky, což bylo velmi poučné. Navíc naše Tixy se Varvaře moc líbila, jak je rychlá a doporučila mi cvičit s klikrem, tak ho tedy zkusíme :). Na tábor jsem jela s tím, že tam nikoho neznám a měla jsem z toho trochu obavu, ale všichni účastníci byli moc fajn :).

17.4. jsme se s Tixy, Danou+Meggie a Markétou+Roníkem zúčastnili obedience semináře, který vedla naše úspěšná reprezentantka Lada Richterová. Bylo to fajn, dozvěděli a vyzkoušeli jsme si základy tohoto u nás nového sportu. No, není to tak jednoduché jak to vypadá :))). Docela jsme se i nasmáli - Roník (Aaron od Dupíků) si trochu vylepšil odložení vsedě, a to styděním se a panáčkováním a Meggie přinesla aportek místo paničce Ladě coby stewardovi :). Fotky ze semináře www.felicity.rajce.net

Jelikož seminář byl pouze dopoledne, užili jsme si druhou část dne v kompletní a osvědčené sestavě :) viz foto.

6. a 7.11 jsme se zúčastnili skvělého semináře s Martinou Klimešovou. Kromě naší Tixy se zúčastnili i její 2 bráchové - Aaron a Blue Charlie od Dupíků. Všichni sourozenci mají skvělý drive a jsou moc šikovní :).
7.8.-14.8. jsme se jako loni zúčastnili výcvikového tábora ve Slavětíně u Slavonic,který pořádal Mira Valentin (Mistr republiky belgických ovčáků) a Lukáš Kraus (2násobný Mistr světa francouzských ovčáků - IPO). Opět ve společnosti naší oblíbené berňačky Médi www.felicity.estranky.cz , ovšem tentokrát tam Sid nebyl jediným zástupcem svého plemene, protože jela i Tixynka :). Ta na táboře započala svou obranářskou kariéru :). Byla jsem na ni strašně moc zvědavá, Tix jako správná dcera svého otce nezapřela -  hned věděla o co jde a obrany ji strašně moc baví! Co se týče stop a poslušnosti, tam to také vypadá velmi nadějně :) Navíc Tixy už má za sebou své první závody a to hned MS! - tedy "1.Mistrovství světa Slavětín" :) a získala krásné 9.místo v konkurenci 15ti dospělých psů (je tedy pravda, že jsme měly drobné úlevy, ale přesto mě naše umístění moc těší :).

Celý týden se moc povedl, počasí bylo tak akorát, užili jsme si spoustu zábavy ve skvělé společnosti :)!

Fotky www.casscle.rajce.idnes.cz/Slavetin_2010

V sobotu se konal menší borderčí sraz v Průhonicích. Náš tým reprezentovala jen Tixy, protože Sid se rekreoval s rodiči na chatě a užíval si plavání v pískovně. Dálšími účastníky byli: Iveta Dupalová (ch.s. od Dupíků) s Ally Dajavera, Artabanem Dajavera, Markéta s kamarádkou a  Ersebeth Easy Bohemia Alké, Zdenka Navrátilová se Zdendou, Caitly Dajavera a Bailey od Dupíků, Iveta Svatá s Bailey Dajavera a Amigem Definitive Choice a Markéta s Aaronem od Dupíků. Myslím, že setkání se povedlo, psi se vyřádili a hlavně ocenili možnost koupání (jen Tixy a Roník se plavat moc neodvažovali, ale to přijde :)) - to ségra Bailey od Dupíků je jiná plavkyně :))

foto: www.dupalova.rajce.idnes.cz a www.faustin.rajce.idnes.cz

Tixy poprvé na dovolené :) a byla tak moc hodná, že s sebou vzala i tátu Sida :). Aby měla koho zlobit :). Hned druhý den se nám podařilo utopit foťák, když jsme chtěli zdokumentovat, jak se Sid potápí :))...po 3 dnech vysychání ovšem začal opět fungovat! http://casscle.rajce.idnes.cz/ceske_svycarsko_2010/
1  
2  
3  
4  
 
TOPlist