Sid & Tix

Výstavy/Shows

               Výsledky všech výstav, které jsme absolvovali - včetně posudků

Tak a je to tady: mé první VD.. Krajskou výstavu jsem hlásila, protože vím, že Tixy asi žádný výstaváček nebude, tak jsem si říkala, že půjdeme zkusit menší pohodovou výstavu - haha. Kdybych věděla, jaký nás bude čekat rozhodčí, určitě bych se nepřihlásila - taky jsem se mu úspěšně vyhýbala na výstavách vyššího typu, protože tam jsou rozhodčí v propozicích uvedeni :). No, dostihl mě pan Redlicki na Krajské :))..Ráno jsem se moc pobavila při pohledu do katalogu :))..Z katalogu jsem také zjistila, že máme jednu konkurentku - fenku Františku z Temného Hvozdu. Jsem si říkala, že uvidíme, že je to spíš fenka z pracovní linie :-)).. Pan Redlicki začal posuzovat ovčácká plemena a už to lítalo - skoro samé VD - paní od belgických ovčáků se rozčilovala, že dnes má VD a včera Krajskou vítězku, v podobném duchu to pokračovalo, až jsme přišly na řadu my. Tixy jsem zpočátku musela při běhu několikrát zastavit, protože byla nějak moc nadšená, při postoji ale stála jak socha, šikulka! Pan rozhodčí byl moc milý, akorát mě překvapilo, že narozdíl od naší konkurentky na nás (tedy na Tixy :)) vůbec nesáhl, tedy jen na ocas.. Pak nám pogratuloval a řekl, že prý zatím VD2, že mám prý fenku pracovního typu, kdežto Františka je fenka výstavního typu (vzhledem k rodokmenům mě to pobavilo, navíc bych neřekla, že je Tixy typ pracovní borderky, ale holt nemá teď moc chlupů - což navíc prodlužuje ty její nohy, které byly shledány příliš dlouhými :). Ano, byla jsem z posudku trochu zklamaná, ale u kruhu jsem zůstala i na další plemena, navíc jsme měli moc milého vedoucího kruhu, který se nám dokonce i omlouval, že je pan rozhodčí tak přísný - prý je odborník přes ovčácká plemena...Bohužel, pan rozhodčí mě dost zklamal u FCI II - hlavně tedy u plemene hovawart, kdy zadal všem známku výborná, i přesto, že psi měli špatný pohyb, kapří hřbety a kravské postoje, což mu ale v posudích neuniklo. Přišlo mi, že neovčácká plemena posuzoval jiným metrem..

Rozhodčí: M. Redlicki (PL)

Třída: mladých

Umístění: VD2

Posudek: fenka pracovního typu, dosud nedodělaná, jemnější kostra, hezký profil, hlava a výraz, příliš dlouhé nohy, kratší rameno, dobrý pohyb, pěkné předvedení.

foto: http://incrediblespot.rajce.idnes.cz/12.6._2011_Oblastni_vystava_psu_Kunratice/

Po delší době jsme navštívili naší oblíbenou výstavu klubu málopočetných plemen :) - přesně po 2 letech. Tentokrát i s Tixy, pro kterou to byla premiéra.

Rozhodčí byla dlouholetá chovatelka border kolií Alexandra Grygarová (ch.s. Bohemia Alké). Před námi bylo posuzováno plemeno australský ovčák - pejsků se sešlo přes 30. Poté, co jsem viděla posouzení několika tříd bez udělení titulu, jsem byla velmi zvědavá, jak dopadneme :) - no, upřímně, vůbec se mi do kruhu nechtělo.. Borderek bylo 31, my byli se Sidem sami ve třídě vítězů. Sid se krásně předvedl v postoji i v pohybu a V1,CAC bylo naše. Měla jsem velkou radost! Rovnou jsme v kruhu zůstali o Klubového vítěze - zde jsme měli pouze 1 soupeře ze třídy pracovní čb pejska Argo Wendaja. Vítěz mezitřídy a tř. otevřené titul nedostal.. Rozhodčí se moc dlouho nerozhodovala, po 2 kolečkách v pohybu byl i tento titul náš!!! Prý je Sid o třídu lepší, moc mě to potěšilo :).  Po nás nastoupil veterán Geri Foxy Fox našich chovatelek (ch.s. z Bengasu), který je stále ve skvělé kondici a vybojoval nejlepšího veterána v plemeni.

Ani jsem se moc nerozkoukala a už jsme nastupovaly do kruhu s Tixy. Tix měla 5 konkurentek zvučných jmen :). Předvedení se nám jakž takž povedlo, ikdyž v pohybu tedy nosila ocásek nahoře :), ale když si vzpomenu na Sida ve třídě mladých, byla vlastně perfektní :)). Povrch kruhu byl bohužel klouzavý a přišlo mi, že pár pejskům dělal problém - i Tixy cupitala menším krokem než obvykle, no ono taky nebylo moc kam se rozeběhnout, kruh byl malý, takže jsme hned zatáčely.. Tixy tedy ve třídě mladých V4 :). Já jsem s výsledky moc spokojená, vždy jsem za tu výbornou ráda a když přidáme ještě něco navíc, je to krásný bonus :))

Rozhodčí: Alexandra Grygarová

SID:

Třída: vítězů

Umístění: V1,CAC, Klubový vítěz

Posudek: 5let, výborný typ, krásná hlava, středně hnědé oko, nůžkový skus, hezké ucho, správné úhlení i pohyb, výborné předvedení

TIXY:

Třída: mladých

Umístění: V4

Posudek: 15měs., správný typ, pěkná hlava, výborné ucho, světlejší oko, výborný hřbet, ne zcela ideál. úhlení zadních končetin, výborné předvedení, správná srst

http://casscle.rajce.idnes.cz/7.5.2011_KCHMPP_MB

Z této výstavy jsme si udělali menší rodinné setkání :). Badík si zde odbyl svou výstavní premiéru, Tixy jela jako doprovod, užila si výstavní atmosféru a bezvadně si vyhrála se starším bratrem Roníkem :). Dopadli jsme nejlépe, jak jsme mohli:

Rozhodčí: Mgr.Božena Ovesná

Buddy od Dupíků VN1 ve třídě dorostu

Aaron od Dupíků V1,Vítěz třídy mladých

Cassidy z Bengasu V1,Vítěz třídy vítězů - poté porazil vítěze mezitřídy Gremlina Gardy Tennant a vítěze tř. otevřené psa Inside Blue Gasko Prim a získal tak titul Krajský vítěz.

Posudek: "4,5roku, správného rámce, harmonická stavba těla, typická hlava, nůžkový skus, oko tmavé :), dobrá mozkovna, výrazný kohoutek, výborný v pohybu, výborná kvalita srsti."

Do Litoměřic jsme se vypravili kvůli rakouské paní rozhodčí, která posuzovala Sida v 10ti měsících, kdy poprvé nastoupil do třídy mladých (tenkrát vyhrál BOB i BIG Sidův táta Grey). Byla jsem zvědavá, co na Sida řekne, jako na dospělého psa :). Do třídy s námi mělo nastoupit ještě 7 psů, ale 2 nedorazili. Sid se předváděl hezky, líbil se a při závěrečném pořadí mi paní rozhodčí řekla, že se jí líbí, ale že je moc velký :). No Sid je prostě "pan pes"..a se svými 54cm už vypadá na výstavách jako obr :)). Posuzování paní rozhodčí se mi moc líbilo, máme skoro stejný posudek jako v 10ti měsících (viz MVP Praha - naše 2.výstava), až na to, že už se Sid trochu zklidnil :)).

Rozhodčí: Edith Soltezs, Rakousko

Třída: Otevřená

Umístění: V2,res.CAC,res.CACIB

Posudek: Silný pes, pěkný výraz, pěkná horní linie, velmi dobré úhlení, výborný krk, správná srst, výborný pohyb, výborná prezentace.

Na tuto výstavu jsme se vypravili společně se sestřenkou a její BSP Meggie. Musím přiznat, že mě hodně překvapila poměrně hojná účast borderek (na všední den :) -19- a také kvalitní konkurence ze zahraničí. O BOB šli všichni CAJCové a  CACové. Vyhrál pes z mezitřídy, který tedy nebyl zrovna mým favoritem :) - Superstar of Forestry Farm. Meggie zaperlila ve třídě pracovní, zastínila svým temperamentem a milou povahou soupeřku a získala už 2.slovenský CAC :).

Rozhodčí: Lokodi Csaba Zsolt, Romania

Třída: otevřená

Umístění: V1,CAC

Posudek: Dobrý tělesný rámec, mírně světlejší oči, rovný hřbet, dobré úhlení, dostatečně hluboký hrudník, dobré osrstění.

8.5.2009 Sid vyhrál svou třídu šampionů (vítězů), bohužel vyhrál sám nad sebou, protože konkurence nedorazila :)

Rozhodčí: Ing.Leoš Jančík, ČR

Třída: Vítězů

Umístění: V1,CAC

Posudek: 3letý pes, velmi pěkná hlava, stand.skus, ucho standart, správná horní linie, která by mohla být více osvalená, ocas korektní, výborné úhlení i chod vzadu i vpředu, srst stand., varlata obě

17.1.2009 Sidovi s Anetou se podařila neskutečná věc, získat BOB a  BIG a dostat se tak mezi 10 nejkrásnější šampionů roku 2008 :) !!!

Border kolie posuzovala MVDr.Gabriela Ridarčíková, SK

FCI I posuzoval Ing.Leoš Jančík, ČR

Více viz "Akce"

  Naše 2. zahraniční výstava :) a jubilejní 30. MVP Bratislava. Zde se nám vedlo o poznání lépe. Pan rozhodčí se dlouho rozhodoval, že nám dá CACIB, ale nakonec jsme boj prohráli, ale porazili jsme belgického šampiona a obdrželi res.CACIB! Pan rozhodčí o Sidovi řekl, že má ze psů nejhezčí hlavu a výraz a hřbet!!! 

Rozhodčí: Erwin Deutscher, Rakousko

Třída: Otevřená

Umístění: V1,CAC, res.CACIB

Posudek:  Výborný celkový obraz, velmi pekná hlava, uši a chvost správne nesené, velmi dobrá srst´, harmonická chrbtová línia, hlbka hrudi, uhlenie, postoj a front výborné, voĺný pohyb, milé stvorenie.

 

Naše první zahraniční výstava. Obdrželi jsme pěkný posudek a ocenění V2 bez titulu, podle paní rozhodčí má Sid delší hřbet... Je ale jen o 3 cm delší než je vysoký a borderka má být o něco delší než vyšší.

Rozhodčí: Korózs-Papp Judith, Maďarsko

Třída: Otevřená

Umístění: V2

Posudek: Velký, dobré kosti, dobrá hlava, vhodný krk, troška dlhší chrbát, vhodné uhlenie, vhodná kondícia srstí, dobrý pohyb a dobrá drezúra.

 

Opět jsme na naší oblíbené výstavě zabodovali. Získali jsme ve třídě vítězů CAC a přidali ještě titul Nejlepší pes (pro nás je Sid nejlepším psem už dávno, ale pro jistotu jsme si to nechali zapsat i do "papírů" :) ). BOB nám už podruhé utekl o vlásek. Byli jsme vybráni do užšího výběru společně s Nejlepší fenkou, dalo by se říct, že Sid je res. BOB :). BOB však zůstal v rodině, získala ho fenka Ally Dajavera, matka naší Tixy - vrhy A a B "od Dupíků" , jejichž otcem je náš Sid :)

 Rozhodčí: MVDr.Gabriela Ridarčíková, SK

Třída: Vítězů

Umístění: V1,CAC, Nejlepší pes

Posudek: Kompaktní pes, výborného formátu, pěkně formovaná hlava, výborná horní linie, správná hloubka i šířka hrudníku, korektně zaúhlený,dobrý pohyb.

1  
2  
3  
 
TOPlist