Sid & Tix

Výstavy/Shows

7.5.11 KCHMPP Mladá Boleslav

Po delší době jsme navštívili naší oblíbenou výstavu klubu málopočetných plemen :) - přesně po 2 letech. Tentokrát i s Tixy, pro kterou to byla premiéra.

Rozhodčí byla dlouholetá chovatelka border kolií Alexandra Grygarová (ch.s. Bohemia Alké). Před námi bylo posuzováno plemeno australský ovčák - pejsků se sešlo přes 30. Poté, co jsem viděla posouzení několika tříd bez udělení titulu, jsem byla velmi zvědavá, jak dopadneme :) - no, upřímně, vůbec se mi do kruhu nechtělo.. Borderek bylo 31, my byli se Sidem sami ve třídě vítězů. Sid se krásně předvedl v postoji i v pohybu a V1,CAC bylo naše. Měla jsem velkou radost! Rovnou jsme v kruhu zůstali o Klubového vítěze - zde jsme měli pouze 1 soupeře ze třídy pracovní čb pejska Argo Wendaja. Vítěz mezitřídy a tř. otevřené titul nedostal.. Rozhodčí se moc dlouho nerozhodovala, po 2 kolečkách v pohybu byl i tento titul náš!!! Prý je Sid o třídu lepší, moc mě to potěšilo :).  Po nás nastoupil veterán Geri Foxy Fox našich chovatelek (ch.s. z Bengasu), který je stále ve skvělé kondici a vybojoval nejlepšího veterána v plemeni.

Ani jsem se moc nerozkoukala a už jsme nastupovaly do kruhu s Tixy. Tix měla 5 konkurentek zvučných jmen :). Předvedení se nám jakž takž povedlo, ikdyž v pohybu tedy nosila ocásek nahoře :), ale když si vzpomenu na Sida ve třídě mladých, byla vlastně perfektní :)). Povrch kruhu byl bohužel klouzavý a přišlo mi, že pár pejskům dělal problém - i Tixy cupitala menším krokem než obvykle, no ono taky nebylo moc kam se rozeběhnout, kruh byl malý, takže jsme hned zatáčely.. Tixy tedy ve třídě mladých V4 :). Já jsem s výsledky moc spokojená, vždy jsem za tu výbornou ráda a když přidáme ještě něco navíc, je to krásný bonus :))

Rozhodčí: Alexandra Grygarová

SID:

Třída: vítězů

Umístění: V1,CAC, Klubový vítěz

Posudek: 5let, výborný typ, krásná hlava, středně hnědé oko, nůžkový skus, hezké ucho, správné úhlení i pohyb, výborné předvedení

TIXY:

Třída: mladých

Umístění: V4

Posudek: 15měs., správný typ, pěkná hlava, výborné ucho, světlejší oko, výborný hřbet, ne zcela ideál. úhlení zadních končetin, výborné předvedení, správná srst

http://casscle.rajce.idnes.cz/7.5.2011_KCHMPP_MB

Žádné komentáře
 
TOPlist